Maltepe’de faaliyet gösteren Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği; 2015 olağan Kongresini 29 Mart 2015 Pazar günü dernek lokalinde üyelerin katılımıyla gerçekleştirdi.
2003 yılından itibaren faal olarak çalışan, Maltepe’de ses getiren ve sosyal yardımlaşama Kültür faaliyetlerinde önde olan karşılıklı sevgi ve hoşgörü anlayışıyla çalışan akademisyen, doktor ve işadamı olan yönetim kurulu çalışmalarına daha da hız vereceğini belirtti.

Uzun süre Yönetim Kurulu başkanlığını yapan Fuat ÇATAL, 2014 yılından itibaren Sultan ŞAHİN’e devretmiş bu yıl yapılan yönetim kurulu seçiminde ise yönetimde görev alması için Sultan ŞAHİN tarafından listeye alınırken Nurten Kayabaşı denetim Kurulunda görev aldı.

Etkinlik ve sosyal faaliyetlere devam

Üyelerine mesaj sistemi ile önemli günlerde ulaşan Yönetim, Düğün, Cenaze, Sosyal Etkinlik, Arguvanlılar Türkü Yarışması, Dernek Lokalinde Sıra Gecesi, Dini Bayramlarda Bayramlaşma, Aşure ayında Aşure dağıtımı, Takvim yapımı ve dağıtımı, Siyasi Lider ve Vekillerin ziyaretleri, Cumartesi Bayanların Buluşma Etkinliği, Toplantılarda lahmacun dağıtımı gibi çalışmaların yapıldığını yeni yönetim anlayışıyla da devam edeceği belirtildi.

29 Mart 2105 Pazar günü çoğunluğun sağlandığı Genel Kurulda, Divan Başkanlığına önerilen Cevdet AYERİ, teklif edilen tek listenin toplantı gündeminin ilgili maddesinde onaylanması sonunda lahmacun ve ayran ikramıyla hayırlı olması dileğinde bulunarak sonlandırdı.

2015 Yönetim Kurulu Listesi
ASİL YEDEK
Sıra Adı Soyadı Adı Soyadı
1 Sultan ŞAHİN 1 Ahmet İNCİ
2 Celal AKGÜL 2 Ali DULKADİROĞLU
3 Fuat ÇATAL 3 Bedriye MUTLU
4 Hikmet KARADAĞ 4 Cevdet AYERİ
5 İbrahim ASLAN 5 Cumali ÖZHAN
6 Mehdi YALÇIN 6 Hüseyin BULUNDU
7 Murat ERDOĞAN 7 Lütfi YATMANEŞ
8 Muzaffer DOĞAN 8 Mehmet ÇELİK
9 Naciye ÜSTÜN 9 Mehmet ERİKÇİ
10 Nafi İLÇİN 10 Mehmet SOYALP
11 Selami ÇİÇEK 11 Metin MUTLU
12 Serdar ÇİÇİ 12 Nafiz ŞENTÜRK
13 Şükrü GÜLDOĞAN 14 Yalçın ÇETİN
 

 

 

 

Not: Alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

Denetim
1 Esat SOYALP
2 Nurten KAYABAŞI
3 Sadık DÖNMEZER
Kaynak: Editör: Necati Atagül