Anadolu Yakası Malatyalılar Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği ,Maltepe Atatürk Meydanı’nda verdikleri rekor kan bağışı  ünite kan ile Maltepe’de kan bağışı rekoru kırdı.

 

 

Anadolu Yakası Malatyalılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma

Anadolu Yakası Malatyalılar Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği ve Kızılayı’nın desteği ile Maltepe Atatürk Meydanı’nda bir kan bağışı rekoru kırdı. Hayat kurtaracak kampanya kapsamında çok sayıda Malatyalı kan vermek için uzun kuyruklar oluşturdu.  Anadolu Yakası Malatyalılar Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği başkanı Fuat Çatal, kan bağışı çadırlarında tek tek ziyaret ettiği bağışçıları hayat kurtaracak hareketlerinden dolayı tebrik etti.

 

HAYAT KURTARIYORSUNUZ

 

Maltepe’de yoğun Malatyalı vatandaşların olduğunu hatırlatan Anadolu Yakası Malatyalılar Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği başkanı Fuat Çatal, “Maltepe İstanbul’un en yüksek nüfuslu ilçelerinden biri. Malatyalılar, Maltepe’de nüfusu  fazla olan hemşehrilerimiz. Bu açıdan baktığımızda bu kadar insanın vereceği kanlar hayat kurtarmak için çok önemli bir katkıdır. Özellikle sivil toplum kuruluşlarının kan vermek için yarışması çok mutluluk verici,bu kampanyada verimli olmuştur. Allah’ın resulü insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır derken, bu ve buna benzer icraatları kast etmiştir. Daha önce de ifade ettiğim gibi  Anadolu Yakası Malatyalılar Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği ile kan bağışı özdeştir. Biz kan bağışının her zaman destekçisiyiz. Biz bu işi görev addediyoruz. İhtiyacımız olan birlik ve beraberliğe bu tür faaliyetlerle ulaşacağız. Hem hayır kazanacak, hem de birliğimizi ve beraberliğimizi perçinleyeceğiz. Bu durum hem islami hemde insani bir vazifedir. Tüm yönetim kurulu üyelerim ve Maltepe’de yaşayan vatandaşlarımızla kampanyada birlikte olduk, ömrümüz oldukça da birlikte olacağız. Kampanyada emeği geçen, kan bağışlayan, maddi ve manevi katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyorum dedi.