2024 Olağan Kongre

Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği kuruluşunun 21.yılında 12.olağan genel kurulu başarıyla gerçekleştirdi. Dernek lokalinde yönetim kurulu, üyeleri ve misafirleri ağırladılar. Katılımcıların teklifiyle gelecek için ümit vaat eden Üniversiteli Öğrencilere Burs Desteği ile Gezi organizasyonları konusunda yeni projeler konuşulması toplantının her zaman ki gibi olumlu havada geçmesini sağladı.
Yönetimin Faaliyetler ve Bütçe konusu takdir gördü
Yönetim kurulu üyesi Selami Çiçek; toplantıya katılanlara faaliyetler ve derneğin kuruluşu konusunda kısa bir bilgilendirme yaparak başkan Fuat Çatal’ı kürsüye davet etti.
Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Çatal; kuruluşundan bugüne geçen 21 yılda çok güzel etkinlikler yapıldığını ve Sivil Toplum Kuruluşu olarak Sosyal Yardımlar konusunda başarılı çalışmalar gerçekleştirildiğini, Pandemiden bu güne kadar zorlu bir süreçten geçildiğini, yapılan faaliyetlerin azalmasına rağmen, şartların zorlanarak yeni ve güzel etkinlikler gerçekleştirildiğini belirtti.
Başkan konuşmasında; Malatyalı iş adamı, bürokrat, siyasetçilerin ziyaret edildiğini, Pandemide vefat eden üye ve yakınları için dernekte dua okutulduğunu, lokma dağıtıldığını, yemek ikramında bulunulduğunu, ihtiyacı olanlara gıda desteği verildiğini belirtti.
Deprem bölgesi ilan edilen Malatya’ya valilik desteğiyle maddi destek sağlandığını, iftar programlarının düzenlendiğini, açık alanda piknik yapıldığını, üye ve yakınlarının cenaze-hasta ziyaretleri gerçekleştirildiğini, mutat olarak her ayın ilk Salı günlerinde yönetim kurulu toplantısının gerçekleştirildiğini belirterek yönetim kuruluna ve katılımcılara teşekkür etti.

Yönetim Kurulu üyesi Süreyya Yapalıal; yönetime sunduğu teklifte Anadolu yakası Malatyalılar Derneği olarak ihtiyacı olan Üniversiteli kızlarımıza Burs desteği verilmesi önerisini teklif etti.
Başlangıç olarak 10 Öğrenciye destek
Toplantıya katılan hazirun Malatyalı olmak kaydıyla çok olumlu bularak destek vereceklerini belirttiler. Hemen oluşturulan liste ile 2024-2025 öğretim yılı için;

Eğitim Desteği Verecek Eğitim Gönüllüsü Üyelerimiz
1-Sadık Dönmezer, 2-Fuat Çatal, 3-Mehmet Erikçi, 4-Serdar Çifçi,
5-İbrahim Aslan, 6-Muzaffer Doğan-Hikmet Karadağ 7-Sadık Dönmezer-Nafi İlçin,

8-Süreyya Yapalıal-Nurten Kayabaşı, 9-Sultan Şahin-Şenel Öncel, 10-Muammer Ayvalı burs konusunda,

2024 Eylül ayında başlayacak 10 kişilik burs listesine destek vereceklerini belirttiler.
Divan başkanı Ali Dulkadiroğlu ise toplantı ve çalışmaların-faaliyetlerin başarısından dolayı Başkan Fuat Çatal ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek, üye aidatlarının artırılması teklifini sundu.
Kakava Şenlikleri ve Serhat Şehri Edirne
Yönetim Kurulu 5 Mayıs Edirne gezi organizasyonu yapılacağını duyurarak katılımcı sayısının tamamlanmasını istedi.
Başkan Fuat Çatal, Divan başkanına, Yönetim Kuruluna ve oy kullanmaya gelen üyelere, Yönetimin devamlılığı konusundaki desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Mehmet Erikçi tarafından ikramlık getirilen Lahmacun davetini yaparak herkese teşekkür etti.
Yeni Yönetim
Fuat Çatal, İbrahim Aslan, Nafi İlçin, Mehmet Erikçi, Yalçın Çetin, Hasan Sazak, Nurten Kayabaşı, Süreyya Yapalıal, Muzaffer Doğan, Mehmet Nafiz Şentürk, Selami Çiçek, Hikmet Karadağ,
Volkan Aslan,
Cumhur Tekin,
Şehriban Çelebi,
Alican Yüksel,
Şener Öncel, Sebahat Karaköse, Güler Başdinçer, Sadık Dönmezer, Sebahattin Varan, Hacı Hasan Korkmaz,
Mustafa Altun, Esat Soyalp, Yusuf Güneydaş,
Ali Dulkadir,
Denetim Kurulu
Nihat Aydın
Nurettin Çorlu,
Serdar Çifçi,
Adil Ercan,
Faik Dinç,
Naciye Üstün,

Selami Çiçek / Teknik Başöğretmen