İstanbul Anadolu yakası Malatyalılar derneği Muharrem ayının 10. gününe denk gelen aşure gününü bugün kutladı.

İslam aleminin (Allah’ın Ayı) Muharrem ayı nedeni ile düzenledikleri aşure programı dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Aşure törenine Ak Parti Maltepe ilçe başkanı Av.Kamil Barkır, Eşi ve çocuğu, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Süleyman Kıpırtı ve eşi, Maltepe belediyesi başkan yardımcısı Nimet Karabulut, Maltepe belediyesi danışmanı Nail Çiftçi, Altayçeşme mahallesi muhtarı Arzu Toker, Esenkent mahallesi muhtarı Sultan Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anadolu yakası Malatyalılar derneği başkanı Fuat Çatal aşure günü ile ilgili şunları söyledi.

“İslam aleminin mübarek günlerinden olan Muharrem ayı nedeniyle düzenlediğimiz aşure günümüze hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan tüm siyasi parti ilçe başkanlarını davet ettik. Aramızda olanlara hoşgeldiniz şeref verdiniz diyor gelemeyenlere de saygılarımı iletiyorum. Muharrem ayının Maltepe’mize, İstanbul’a, Türkiye’mize ve tüm İslam alemine bolluk ve bereket getirmesini diliyorum” dedi.

Toplantıda söz alan Ak Parti Maltepe ilçe başkanı Av.Kamil Barkır “Malatyalılar derneğinin bu anlamlı organizasyonunda bulunmaktan onur duydum. Bildiğiniz gibi iktidarımız Malatya’yı büyükşehir belediyesi kapsamına almıştır. Tüm Malatya’lılara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.