Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği “İftar Sofrası” nda Malatyalıları, Sivil Toplum Kuruluşu başkanlarını, Siyasi dernek başkanlarını, bürokratları, Aymd üyelerini ve basını buluşturdu.

Sponsor Dönerci Ali Usta

Dönerci Ali Ustada “İftar” yapmak için hemşehrilerini ve dostlarını davet eden Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği, 2009 yılında Köy hizmetleri tesislerinde verdiği muhteşem sofra buluşmasından sonra, her yıl tekrarladığı geleneksel “İftar programını” bu 2018 yılı Ramazan ayında da tekrarladı.

Herkes oradaydı

AYMD yönetim kurulu başkanı Fuat Çatal; davete icabet eden CHP İlçe başkanı Engin Özkan ve ekibi, İyi Parti İlçe yönetimi, Çekmeköy Seçim Kurulu Başkanı Ekrem Dündar, İl Yazı İşleri Müdürü Nafi İlçin, İl Personel İşleri Müdürü Ramazan Tozal, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Polat, Belediye Şube Müdürü Yalçın Çetin, İl İskan Şube Müdürü Nurettin Çorlu, eski CHP İlçe Başkanı ve İl Meclis üyesi İbrahim Aslan, Belediye Eski Sağlık Müdürü Dr. Turhan Şalva, Türkocakları yönetim kurulu üyesi ve hayırsever Sadık Dönmezer, CHP  Millet Vekili aday adayı Mahmut Alikaşifoğlu, MASTÖB yönetim kurulu üyeleri, Sultanbeyli Malatyalılar Derneği başkanı Süleyman Çelik, Kadıköy Malatyalılar Dernek Başkanı Ahmet Terk, Ümraniye Malatyalılar Dernek Başkanı Mahmut Beyhatun,  Yerel basından Doğuş TV Nergiz SüslüMaltepeekspres Cengiz Doğan,  Katılımcı Maltepe Melek-Tayfun Köselerden,  Songün yerel gazetesinden  İsmet Akkoç, Esenkent muhtarı Sultan Şahin, Kurucu üye Lütfi Yatmaneş, Pendik Mesleki Eğitim Merkezi idarecileri, yönetimden Nihat Aydın-Metin Yalçın-Hikmet Karadağ-Muzaffer Doğan-Cumhur Tekin-Selami Çiçek, Aymd üyeleri, Malatyalı iş adamları ve misafirlere teşekkür etti.

Katılım sayısı memnun etti

Salonun dolu olması, beklenenin üzerinde katılım olması, yönetim kurulu üyeleri ve basının ilgi odağı oldu. Yemek sonunda dua okunarak tüm şehitlere rahmet, sofralara bereket dileyen kurucu Cevdet Ayeri sözü başkana bıraktı.

Uzun zamandır böyle bir ortamda dostların bir araya gelmediğini belirten başkan Fuat Çatal etkinlik ve faaliyetlerin devam edeceğini 2003 yılında kurulan derneğin kurucularının da iftara katılmasından memnuniyet duyduğunu belirtip Sponsor Dönerci Ali Ustaya ve katılan herkese teşekkür etti.

Selami Çiçek haberi