Başkan Fuat Çatal

“Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, değerli öğretmenlerine bizler de en derin sevgi ve saygılarımızı duyuyor ve görevlerinde başarılar diliyoruz diyen yönetim kurulu başkanımız Fuat Çatal derneğimizin üyelerinden öğretmen olanları bir araya topladı.

Her yıl çeşitli etkinliklerle adından bahsettiren Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği, üyeleri buluşturmaya devam ediyor.

Yönetim kurulu üyesi Uzman Teknik Öğretmen Selami Çiçek‘e dernekte üyelerin huzurunda AYMDER logolu plaketi takdim eden Başkan Fuat Çatal, hemşehrimiz Maltepe’de görev yaptığı dönemlerde, Handan-Hayrettin Yelkikanat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin başarılı olmuştu, ayrıca Küçükyalı Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin başarılarında da imzası hala unutulmadı dedi.

Başkan Fuat Çatal; 1969 yılında okuduğum Namık Kemal İlkokulundan hala unutamadığım ve üzerimde emeği olan öğretmenimiz Meral hanımı annemiz gibi bilir severdik dedi.

Yönetim kurulu üyesi Karakavak’lı Nihat Aydın Tecde İlkokulunda öğretmeni olan Ali Osman Keskinkılıç 1956 yılında bize öyle güzel memleket sevgisi ve dürüst olmayı öğretti ki hala o güzel günleri hatırladıkça gözlerim dolar, öğretmenimi saygıyla anarım dedi.

Kurucu üye Lütfi Yatmaneş anılarını anlatırken; Kuyuö’nün Aşağıbağlar İlkokulunda 1950 yılında öğretmenimiz Mehmet Hamamcı bizim soğuk kış günlerinde hasta olmamamız için üstümüze titrerdi biz de ona gelincik çiçeğinden süsler yapardık dedi.

?
?