AYMDER yönetim kurulu üyemiz Selami Çiçek; Önceki sezon lig sıralamasını değiştiren hatta bazı takımların antrenörlerinin değişmesine neden olan Yeni Malatyaspor bu sezon da farklı sonuçlar almaya ligin hesaplarını değiştirmeye başladı.

Maç içinde bireysel hataların az olduğu ve paslaşmanın en üst seviyede olması, golcü Adis Jahovic’in topla buluşturulması skorun 5-1 olmasını sağladı. Atakların geri pasla kesilmediği, şahsi oyun planının olmadığı ve takım anlayışının ön planda olduğu maç seyir açısından zevk verdi diyen Selami Çiçek başarılar diledi.

Anadolu Yakası Malatyalılar dernek başkanı Fuat Çatal galibiyetle sonuçlanan maç sorası; maç boyunca desteğini azaltmayan seyirci maç sonucunda görülmeye değerdi, Antrenör Sergen Yalçın, Başkan Adil Gevrek ve üstün performans gösteren Malatyasporlu oyuncuları tebrik ederim dedi.

Denizli spor Yeni Malatyaspor maçı sonrası; basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, takım olarak kazanmaya ihtiyaçlarının olduğunu söyleyerek, “Gidişatımız 7 hafta itibariye çok kötü değildi ama baktığımız zaman çok iyi de değil. Normal planlamamızın 2-3 puan gerisinde gidiyoruz. İstediğimiz durumda değiliz ama bu akşam iyi oynayarak rahat bir galibiyet almak en azından bizim oyuncularımızın hem güvenini geri getirdi hem de moralimizi düzeltti” dedi.
Alınan galibiyetten dolayı tüm futbolcuları kutlayan Yalçın, 90 dakika boyunca kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara da teşekkür ederek, “Arkamızda olsunlar, bizlere destek versinler. Biz her zaman sahaya çıkıp onlar için en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.
Kazanma arzusu mükemmeldi, bizi mutlu eden taraf ta buydu” diye konuştu.