A Milli Takım, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu ikinci maçında Norveç’i deplasmanda 3-0 mağlup etti ve 2’de 2 yaptı. Galibiyet getiren gollerimizi Ozan Tufan ve Çağlar Söyüncü kaydetti. Karşılaşmanın ardından A Milli Takımımız, 6 puanla liderlik koltuğundaki yerini korudu.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı f.ctl1_.jpg
Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Çatal;

Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Çatal; Oynadığı son beş maçın üçünü kazanan Norveç, bu galibiyetlerin tamamında kalesini gole kapatan bir rakibimizle; grubumuzun ilk maçında Hollanda’yı 4-2 mağlup eden A Milli Takımız, tarihimizde ilk kez Dünya Kupası elemelerinde çıktığı ilk iki karşılaşmayı kazanmak isteğini gerçekleştirdi.

Bundan mutluyuz, gururluyuz, Ülkemize bu sevinci yaşatan; başta teknik direktörümüz Şenol Güneş hocamızı, teknik ekibimizi ve futbolcularımızı tebrik ederim dedi.

Türkiye: Uğurcan, Mert Müldür, Çağlar, Umut Meraş, Okay, Ozan Tufan, Kenan Karaman, Yusuf Yazıcı, Hakan Çalhanoğlu, Burak Yılmaz

Yönetim Kurulu üyesi Nihat Aydın; Norveç ile oynadığı son maçı kazanan Türkiye, rakibini 1961’den bu yana ilk kez üst üste iki karşılaşmada mağlup etti yıllardır hasret kaldığımız galibiyet serisini devam ettiririz, bu heyecanı yaşamak beni çok mutlu ediyor özlediğimiz tabloyu görüyoruz dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Nafi İlçin; “Bizim Çocuklar” ifadesinin tam yerini bulduğu günleri yaşatan Milli Takımımız bizim gurur vesilemiz oldu, heyecan ve ümitle izliyoruz dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı İbrahim Arslan; Yurt dışında yaşanan bu başarıların yurt içine sevgi seli gibi dağılması özlediğimiz bir tabloyu bize yaşattı. Gençlerimizle gurur duyuyoruz, Dünya Kupası maçlarını coşkuyla seyredeceğimiz günleri bekliyoruz dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Çetin; bizi birleştiren önemli hususlardan biri olan sporun hele de Milli Futbolun bu başarısı, gelecek yeni nesillerimizin ümit kaynağı olacak inşallah dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Selami Çiçek; Özlemle beklediğimiz tabloyu erken görmek, finallerde gençlerimizi coşkuyla seyretmek, yetişecek gençlerimize destek olmak bizi çok mutlu etti. Covid-19 salgın süreci bittiğinde bir arada coşkuyla seyredebilmeyi özledik dedi.

Selami Çiçek haberi

Kaynak; hürriyet.com.tr