Anadolu Yakası Malatyalılar Derneğinden Piknik Etkinliği

2003 Yılından bugüne kadar faaliyetini devam ettiren, sosyal etkinlik ve sosyal sorumluluk projelerinde görev alan, hemşeri buluşmalarını faal olarak yerine getiren Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği 21 Ağustos 2022 Pazar günü Büyükbakkalköy de Yıldızlar Bahçe Piknik alanında yemekli organizasyon gerçekleştirdi.

Fuat Çatal Yönetimindeki Dernek piknik için; üye ve hemşerilerine yaptığı davet çağrısında Katılımın yüksek olmasıyla dikkat çekti.

Kocaeli’nden, Gebze’den, Kadıköy’den, Maltepe’den, Kartal’dan, Güngören’den ve Ataşehir’den, Sultanbeyli’den,  katılım gösteren hemşeri buluşması hasret giderme, yöresel müzik ve yarışmalarla eğlenceli geçti.

Kuruculara Yönetimden Plaket

Başkan Fuat Çatal ve Nurten Kayabaşı; yönetimden sunucu Selami Çiçek’in davetiyle;

Derneğe maddi ve manevi katkıları, Malatya Yöresine destekleri, kuruluşundan günümüze kadar yönetimde ve üyelikte desteği olan, sosyal sorumluluk projelerinde görev alan, etkinliklerde desteği olanlarla kuruculardan;

Nihat Aydın’a, Nafi İlçin’e, Sultan Şahin’e, Bayram Gemici’ye, plaketlerini verdiler.

Derneğe desteğini esirgemeyen ve Malatya’yı, Anadolu Yakası Malatyalılar derneğini temsilde başarılı olan gençlerden, Emlak Konut Başkan Yardımcısı Hakan İlçin’e plaket Başkan Fuat Çatal tarafından verildi.

Plaket takdiminde; konuşmacılar derneğin bu güne kadar yaptığı faaliyetlerle adından söz ettirdiğini, derneğin buluşma noktası olduğunu, üyelerin ekonomik ihtiyaçları veya sosyal durumlarını değerlendirerek çalışmaların yapıldığını, bundan sonra daha fazla ve şevkle çalışacaklarını belirtmeleri üzerine katılımcılardan alkış sesi yükseldi.

Yönetim Kurulu Üyelerinden SÜRPRİZ

Hem kurucu üye, hem de uzun süre başkanlık yapan, fedakârlıktan çekinmeyen Fuat Çatal’ a bu çalışmaları, başarıyla yürütmesi, nedeniyle Yönetim Kurulu Üyeleri sürpriz yaptı.

Başkan Fuat Çatal’a Derneğin Kurucu Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği, tanıtım ve organizasyon başarısı nedeniyle, Plaket takdim edildi.

Yemekle başlayan etkinlik yarışmalarla devam etti.

Yönetim Kurulunun çağrısıyla katılım gösteren tüm misafirler Yönetim Kurulu tarafından karşılandı, sohbet ve kaynaşma süresinden sonra, yemek ikramı yapıldı. Açık alanda toplanan üyelere; geleneksel Aşure ikramı yine dernek yönetim tarafından yaptırıldı ve dağıtıldı. Daha sonra yarışmalar yapılarak kazananlara Başkan Fuat Çatal tarafından verildi. Yarışma öncesi müzik, halay ve ikramlarla devam ederek, gün sonlandırıldı.

Selami Çiçek   Uzman Yüksek Teknik Öğretmen/ Eğitim ve Yaşam Koçu, Globalteacherprize 2014 aday adayı