Seyir Tepesi Tesisleri tam doldu

Maltepe Belediyesi Seyir Tepe sosyal tesislerinde düzenlenen iftara Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol, CHP Maltepe Meclis üyeleri Erkan Dinçel, Celal Akgül, AK Parti eski ilçe başkanı ve İBB Meclis üyesi Mehmet Erikçi, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Eroğlu, CHP İstanbul Büyükşehir ve Ümraniye Belediye meclis üyesi Sacit Eyüboğlu, CHP 28.Dönem İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayları Dr. Özcan Baripoğlu, ve Ali Gökçek katıldı.

Sivil Toplum Kuruluşlarından ve kurum yöneticilerinden; Gönül Dostu Dernek Başkanı Sadık Dönmezer, İstanbul Yazı İşleri Müdürü Nafi İlçin, Hekimhan Dernek Başkanı Murat Çimen, Maltepe belediyesi Ruhsat Müdürü Celal Çelebi, Kadınlar platform başkanı Nurten Kayabaşı, Süreyyapaşa hasta hanesi başhekim yardımcısı Dr. Serdar Çiftçi, Dr. Hasan Sazak katılım gösterdi.

Okul müdürlerinden, Haşim Ferruh Akfırat, Süreyya Yapalıal, İbrahim Polat, Selami Çiçek, Ziya Hakan Ata, Anadolu Yakası  Malatyalılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve dernek üyeleri, çok sayıda davetli katıldı.

Yönetim Kurulu Başkan Fuat Çatal

İftar sonrası bir konuşma yapan Dernek Başkanı Fuat Çatal, 6 Şubat’ta Meydana gelen 11 ilin etkilendiği ve Malatya’nın da ağır hasar aldığı depreme değinerek ölenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar temennisinde bulundu. Pandemi nedeniyle iki yıldır iftar organizasyonu yapamadıklarını hatırlatan Çatal, “Üyelerimizle bu salgın nedeniyle iki yıldır bir araya gelemedik, salgının ortadan kalkmasıyla geçtiğimiz yaz ilk kez düzenlediğimiz bir piknikte bir araya geldik. Sonrasında ise pandemide hayatını kaybeden hemşerilerimiz için mevlit okuttuk” dedi.

Yardım ve Destek sağlayan bir Dernek

Pandemi öncesi yaptıkları çalışmalara hız kazandırmak için yeniden planlamalar yaptıklarını ancak bu kez de Malatya’nın da aralarında olduğu 11 ilde felaket yaşandığını kaydeden Fuat Çatal şöyle devam etti: “Deprem dolayısıyla hemşerilerimiz Malatya’da çok zorluk çekti hala da bu zorluklar devam ediyor. Buraya yardımlarımız devam ediyor. Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği olarak biz Malatya Valiliğine nakdi yardımda bulunduk. Hemşerilerimize de giyecek ve gıda yardımları gönderdik göndermeye devam ediyoruz. İnanıyorum ki sizlerin desteğiyle bu yardımlarımız aralıksız sürecek” dedi.