İki Malatyalı Bir Maltepeli

Mesleklerinde ve sosyal hayatlarında başarılı, lider, Türkiye sevdalısı, Maltepe gönüllüsü, doğru bildiklerini söylemekten çekinmeyen üç dost Maltepe’de bir araya geldiler.

Cengiz Doğan;

Gazetecilik mesleğini doğru adamlık ve Ülke sevdasıyla birleştiren , kimsenin adamı olmadan herkese yardım elini uzatıp gördüğü doğru ve yanlışları her ortamda ve yazılı basında yayınlayan, sivil toplum derneklerinin önce Ülke sonra Maltepe diyerek destekleyen 30 yıllık Maltepe sevdalısı, yerel basının doğruları yazarak Ulusallaşmasının sağlayan gazeteci.

Fuat Çatal;

İş adamlığı vasfının yanında sivil toplum örgütlerinde gönüllü çalışan, yıllardır kartal ve Maltepe de mesleğini en iyi yapanlardan ve Anadolu Yakası Malatyalılar Derneğinin kurucularından 11 senedir de başkanlığını yaparak ilklere imza atan başkan. Konuşurken; Kan Kampanyası, Aşure etkinlikleri, Öğrenci bursları, Sıla geceleri, Kaymakamlığın Derneklerle çalışmalarında işbirliği, Maltepe’deki 40 000 Malatyalıyı buluşturma, Kadınlar platformu ve Gençler etkinliği, Malatya Günleri gibi etkinliklerde imzası olan başkan.

Selami Çiçek;

Eğitimin içinde 32 yıllık bir çalışma, okullarındaki başarıların yanında yetiştirdiği öğrencilerin toplumdaki başarılı işlere imza atmasını gurur kaynağı kabul eden, Maltepe’deki eğitim kalitesini yerel ve ulusal anlamda basında sunan çalıştığı kurumların Eğitim ve Kalite başarısını aldığı belgelerle kanıtlayan ve sivil toplum örgütlerinin gönül elçisi.

Bir araya geldikleri ortamda, Maltepe’de sporun gelişimi ve gençlerin katılımı, Ülkedeki spor ortamıyla kulüp sporlarının başarısını, Eğitimde yaşanan sorunların çözüm noktasını, siyasetin yerel seçimler öncesi hangi boyutta olduğunu konuştular.

Maltepe’de yapılaşmanın, çok hızlı gelişmesiyle birlikte Maltepe’de yaşayan akademisyeni, eğitimciyi, bürokratı ve iş adamlarını Maltepe’ye hizmet anlamında bir araya gelip olumlu bir sinerji yaratması, bunun da siyaset üstü olması gerektiği konuşuldu. Çevresinde bulunan üniversitelerin bu avantajının derhal kullanılması gerektiği eğitim anlamında 2023 Eğitim Vizyonu için her kesimden destek alınması gerektiği savunuldu.

Mekân sahibi Malatyalı Süleyman Beyin katılmasıyla; Fahri Malatyalı ve Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği üyesi olduğunu belirten Cengiz Doğan etkinliklerde Başkan Fuat Çatal’ın yanında olduğunu söyleyerek dostlarına başarılar diledi.

Selami Çiçek 2014 Global Teacher Prize Aday Adayı 
Uzman Teknik Öğretmen, Eğitim ve Yaşam Koçu