Yönetim Kurulumuzdan tam destek

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfının her yıl düzenlediği Burs Destek gecesine Yönetim Kurulu Başkanımız Fuat Çatal ve üyelerinden İbrahim Aslan, Nihat Aydın, Muzaffer Doğan, Selami Çiçek katılarak destek verdiler.

Gelenekselleşen organizasyon

23.sü yapılan ve kalabalık davetli gurubunun katıldığı gecede 1. Gündem maddesi “Öğrencilere Burs” idi. Arguvan belediye başkanı, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Dernek Başkanları ve yönetim kurulları üyelerini, eğitimci olan Dernek başkanı Hasan Aydın

ile yönetim kurulu üyesi eğitimci Aziz Fidan Karşıladı.

Arguvan Türküleri ve Ezgileri

Yemekli yapılan organizasyonda Arguvan türküleri ve Arguvan ezgileri hep bir ağızdan coşkuyla söylendi. Ortalama 80-100 arasında her yıl öğrenci bursu veren Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı bu gecede de yardımsever dostlarından aynı desteği aldı.

Vakıf bursu alan Boğaziçi Üniversitesi bölüm üçüncüsü mezun öğrencinin konuşması ve Yıldız Üniversitesinde Yüksek Lisans yaptığını belirterek, hâlâ Arguvan Vakfının desteğinin ve vakıf başkanı Hasan Aydının öğrenime öğrenciye desteğinin devam ettiğini belirtmesi tüm salonda duygusal anlar yaşanmasını sağladı.

Başkan Hasan Aydın; Gecemizin asıl amacı eğitim burslarını devam ettirmek ve arttırmak, Eğitimin bir ülkenin geleceği olduğunu ve eğitime önem veren toplumların her alanda ilerlediğini görüyoruz dedi.

Bunun için duyarlı dostlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Tüm duyarlı hemşehrilerimizi ve dostlarımızı, başarılı, demokrat, ihtiyacı olan üniversiteli gençlerimizi desteklemeye çağırıyoruz, bu vesileyle gecemizi onurlandıran dostlarımıza teşekkür ederiz dedi.

Başkan Fuat Çatal Vakfın bu misyonu devam ettirmesinin, özellikle tüm Malatyalıları bir araya getirmesinden mutlu olduğunu yapılan ekinlikler desteğinin tam olacağını belirtti.

İbrahim Aslan; Vakfın 1995 yılı itibarıyla kuruluşundan bugüne Arguvanlı olarak hep destek verdiğini ilk burs alanların bugün burs vermeye başladığını destek vermeye devam edeceğini belirtti.

Selami Çiçek; eğitimli insanların bu ülkenin kurtuluşu olduğunu, Vakfın bu anlamda çok büyük bir görev üstlendiğini, burs alan gençlerin başarısının herkesi gururlandırdığını belirterek yönetime ve destek veren herkese teşekkür etti.

Selami Çiçek haberi

?
?
?