Malatyalı Hemşerimiz Merhum Hayrettin Yelkikanat‘ın eşi Handan Yelkikanat;

Maltepe’de eğitim başta olmak üzere her alanda yaptığı yardımlarla hemen herkesin sevgisini ve taktirini kazanan Handan Yelkikanat, eşi Hayrettin Yelkikanat’ın hayalini gerçekleştirdi. Kısa bir süre önce kurulan Handan-Hayrettin Yelkikanat Vakfı, eğitim, köprü, toprak ıslahı, cami gibi yaşamın her alanında ihtiyaçların giderilmesi için çalışmalara başladı… Maltepeekspres.com

Maltepe’de geçtiğimiz yıl kurulan Handan –Hayrettin Yelkikanat Vakfı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün onay vermesinin ardından çalışmalarına başladı. Başkanlığını kurucu Handan Yelkikanat’ın yaptığı vakfın yönetim kurulunda ise yine Maltepe’nin başarılarıyla öne çıkan isimleri yer aldı. Hüseyin Öztürk, Fikri Köse, Ali Ahmet Akgül, Selami Çiçek, Türker Fatih Çiçek, Ahmet Ayhan Öztürk, Cengiz Kocatahtacı, Ragıp Sekmen, Cenk Hilmi Kılıç gibi Maltepe’ye hizmet etmiş isimler şimdi vakıf çatısı altında bu hizmeti daha geniş kitlelere ulaştırmak için çalışmalara başladı.

29 KASIM 2020’DE KURULDU

Handan Yelkikanat, Handan-Hayrettin Yelkikanat Vakfı’nın, bugüne kadar bireysel olarak; ilkokul, lise, köprü, cami, alt geçit,  çeşme yapımı, arazi ıslahı ve burs ve huzurevlerine destek gibi yardımların daha düzenli ve daha büyük ölçeklerde yapılmasına katkı sağlayacağını söyledi.

ŞİMDİ ÇOK HUZURLUYUM

Maltepe’de Handan-Hayrettin Yelkikanat Lisesi başta olmak üzere eğitime büyük destek veren Hayırsever Handan Yelkikanat, vakfın 9 yıl önce vefat eden eşi Hayrettin Yelkikanat’ın en büyük hayali olduğunu söyledi. Hayrettin Yelkikanat’ın, kazandığı her kuruşu eğitim başta olmak üzere çeşitli alanlara yaptığı yardımlarla paylaştığını hatırlatan Handan Yelkikanat, “Eşim kurulacak vakıf bünyesinde kız çocuklarının okuması ve onların barınma ihtiyacı için bir yurt yaptırılmasını çok istiyordu. Onun ömrü vefa etmedi ancak ben sağlığımda onun bu vasiyetini yerine getirdim şimdi çok huzurluyum” dedi.

EN BÜYÜK BAĞIŞÇI YİNE KENDİSİ

Handan-Hayrettin Yelkikanat Vakfı, hayırseverlerin katkısıyla her gün daha da büyüyecek. Ancak Vakfın en büyük bağışçısı yine kurucusu olan Handan Yelkikanat oldu. Yelkikanat, vakfa Kocaeli bölgesi ve İstanbul’un çeşitli noktalarında araziler bağışladı.

VAKFIN MALVARLIĞI

Maltepe Başıbüyük, Eskiköyyeri Mevkii’nde tarla vasfında arazi

Kocaeli Hereke Köyü’nde çeşitli büyüklükte 5 tarla vasfında arazi

Kocaeli Belen Köyü’nde çeşitli büyüklükte 7 tarla vasfında arazi

Beykoz Dereseki Köyü Kestanepınarı Mevkii’ndeki arazinin Handan Yelkikanat’a ait 3.75/60 hissesi

80.000-TL nakit

Maltepeekspres Cengiz Doğan haberi